Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa- projekt rozpoczęty

Biblioteka Jagiellońska rozpoczęła projekt „Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa” – dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, na kwotę 5,136 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak możemy przeczytać na stronie Biblioteki, „Projekt „Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa” o wartości 6,04 mln zł w lipcu 2009 roku został umieszczony na zaktualizowanej liście projektów kluczowych PO Infrastruktura i Środowisko, działanie 11.1 priorytetu XI. „Kultura i Dziedzictwo Kulturowe”. Jego realizacja rozpocznie się w I kwartale 2010 roku. W styczniu planowana jest rekrutacja osób, które będą zatrudnione na czas realizacji projektu.

W ramach projektu „Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa”, który realizować będzie Biblioteka Jagiellońska, powstanie sieć wirtualnych czytelni, w których sukcesywnie będą się pojawiać reprodukcje cyfrowe najcenniejszych, najbardziej poszukiwanych, a także najbardziej zniszczonych zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej i całego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dostępie online będzie mogło z nich korzystać nieograniczone grono czytelników, a oryginały (podstawy reprodukcji cyfrowych) zostaną zabezpieczone i wyłączone z udostępniania.”

Więcej można przeczytać tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s