5 najlepszych słowników online wg vbeta.pl

Paweł Cebula, redaktor http://www.vbeta.pl, dokonał subiektywnego przeglądu najlepszych słowników językowych online. Subiektywny, bo wśród najlepszych wymienił ling.pl, który nie dość, że często płata figle i nie działa – wiem, bo sama czasami chcę z niego korzystać i za każdym razem przechodzę do innego słownika. Ale to fakt, jak ling.pl działa – to działa nawet nieźle (duży wybór języków i haseł – podaje różne ich znaczenia).

Autor wymienia również dict.pl – korzystałam z niego parę razy. Tłumaczy 11 języków, w tym posiada wbudowane słowniki, m. in. polski synonimów i antonimów, angielsko-polsko-angielski, ukraińsko-polsko-ukraiński i in. Można też wysłuchać prawidłową wymowę hasła.

Z tłumaczy Onetu, Wikisłownika i Dict nie korzystam, więc się nie wypowiem, ale co zadziwiające autor nie wymienił Google Translatora – z którego korzystam chyba najczęściej. Ma duży wybór języków (zaryzykuję stwierdzenie, że prawie wszystkie ;)), nie „zamula” przeglądarki, jest szybki, sprawny i tłumaczy całkiem nieźle dłuższe teksty.  Nie ukrywam, że to mój faworyt.

Przegląd słowników online wg vbeta.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s