Wiwat Lem!

Google Doodle ma dzisiaj polski akcent! Jest to animacja, interaktywna zabawa (tym razem nie statyczna grafika) poświęcona Stanisławowi Lemowi i 60. rocznicy wydania jego pierwszej książki Astronauci!

Na animacji widzimy oczywiście konstruktora  Trurla wraz z maszynami. Gra jest utrzymana w stylu dzieł ilustratora Daniela Mroza w Cybieriadzie. Ilustracje do Doodla wykonała Sophia Foster-Dimino.

Na blogu googlepolska możemy przeczytać:

W dzisiejszego doodla można zagrać! Światy tworzone przez Lema zawsze wydawały mi się niezmiernie wiarygodne i bogate. Spędziliśmy mnóstwo czasu myśląc o tym, jak zbudować coś podobnego, i dość prędko zdecydowaliśmy się na grę – i do tego grę, która wygląda i zachowuje się trochę inaczej za każdym razem, kiedy się ją odwiedzi. Wydawało nam się, że to będzie odpowiedni hołd oddany Cyberiadzie — mówi Marcin Wichary, pomysłodawca doodla i zarazem osoba odpowiedzialna za powołanie go do życia. Jedną z wielu mini-ciekawostek jest też to, że wykorzystaliśmy jedną rzecz narysowaną przez samego Lema –- ciekawym, ile osób odgadnie, która to rzecz. […] Dzisiejszy doodle powstał we współpracy z Łucją Mróz-Raynoch, córką Daniela Mroza. Mamy nadzieję, że spodoba się on Wam tak bardzo jak nami i że u części z Was przywoła wspomnienia miłych chwil spędzonych przy lekturze Lema, a innych zachęci do sięgnięcia po Cyberiadę i inne książki mistrza!

Google Doodle naprawdę postarało się! Miło, że upamiętnili tak fantastycznego pisarza jakim był Stanisław Lem. Sama jestem jego fanką od dosyć dawna :). Żeby zobaczyć animację i w nią zagrać (uwaga  – jest wciągająca!) należy wejść na stronę google.pl bądź google.fr, google.ru – jaką tylko chcecie 😀

Brawo Google, WIWAT LEM!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s