Interaktywny Game of Thrones

Mąż podesłał jakiś czas temu fajny wpis na the-ebook-reader.com. Dotyczy bardzo bliskiej mi powieści fantastycznej G.R.R. Martina, Game of Thrones (Gra o tron), pierwszej części Sagi Lodu i Ognia. O cyklu pisałam i ja (no przecież!) w kontekście serialu HBO, Game of Thrones.

E-booki wciąż ewoluują, wydawcy i autorzy wymyślają coraz to nowsze sposoby, by dodawać do nich elementy je wspierające, jak np. audio i video. Uatrakcyjnienia ebookowej wersji Game of Thrones podjęło się wydawnictwo Harper Collins Voyager i obejmuje ono stworzenie interaktywnej, wbudowanej w ebook, mapy, która ma pomóc czytelnikom w śledzeniu aktualnej miejscówki poszczególnych bohaterów. Oprócz rzeczonej mapy, posiada dwie dodatkowe mapy King Landing (Królewskiej Przystani) i The Wall (Muru), wraz z łączami do słownika rodów (muszę przyznać, że to świetny pomysł, pamiętam jak bardzo „męczyłam się” szukając konkretnej linii rodowej danego bohatera – a czytałam w tradycyjnej, książkowej oprawie :D). Ebook posiada również 13 wideoklipów dotyczących treści książki (czyta aktor Roy Dotrice).

Ebook Game of Thrones w wersji stuningowanej dostępny jest na razie w Wielkiej Brytani i tylko na Apple’a (możecie poszukać go na Amazonie).

Video prezentujące mapkę:

Więcej TUTAJ i TUTAJ (niestety oba źródła są po angielsku).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s